02 3230-401 juzsd-sk@mtsp.gov.mk

КАНДИДАТИ КОИ УСПЕШНО ГО ПОЛОЖИЈА ТЕОРЕТСКИОТ И ПРАКТИЧНИОТ ДЕЛ ОД ИСПИТОТ, ЗАКЛУЧНО СО 26.05.2022

 

  1. Ибадет Јашар – социјален работник, ЈУМЦСР на град Скопје
  2. Кристина Китановска – психолог, ЈУМЦСР на град Скопје
  3. Вилдан Рахмани – социјален работник, ЈУМЦСР на град Скопје
  4. Биљана Трпеска – социјален работник, ЈУМЦСР на град Скопје
  5. Енвер Каришик – правник, ЈУМЦСР на град Скопје
  6. Линдита Белчишта – педагог, ЈУМЦСР Дебар
  7. Скендер Даци – правник, ЈУМЦСР Дебар
  8. Далендише Лела – социјален работник, ЈУМЦСР Дебар
  9. Лулкуќе Спаиху – психолог, ЈУМЦСР Дебар
  10. Даринка Шоповска Ружински – социјален работник, ЈУМЦСР Берово
  11. Јасмина Томовска – правник, ЈУМЦСР Тетово
  12. Рони Ѓорѓиева – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес
  13. Дарко Костадинов – правник, ЈУ ЦСР Виница
  14. Данијела Димитријевиќ – социјален работник, ЈУМЦСР Куманово
  15. Тихана Обрадовиќ Чингарова – магистер по филозофија, Црвен крст на град Скопје
  16. Албана Фера – психолог, Здружение за европска социјална инклузија Еси Нелис-Скопје 
  17. Глорија Василева – правник, Црвен Крст на РСМ – Струмица 
  18. Драгица Пановска – социјален работник, Здружение за лица со церебрална парализа и други попречености – Велес
  19. Ивана Костовска – социјален работник, Шелтер центар Сигурна куќа, Хелсиншки комитет за човекови права – Скопје
  20. Александра Мицевска – психолог, Здружение за поддршка и грижа на деца и семејства – Светилник на надеж – Битола
  21. Зорица Лајмановска – социјален работник, Здружение за поддршка и грижа на деца и семејства Светилник на надеж- Битола
  22. Розита Димитријевска – социјален работник, ЈУ за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение- Скопје
  23. Асие Пашоли – социјален работник, ЈУ Завод за рехабилитација на деца и младиници – Скопје
  24. Јулијана Шумкоска – социјален работник, Советувалиште СОС Детско Село-Скопје
  25. Донка Петровски – социјален работник, Советувалиште СОС Детско Село-Скопје
  26. Елена Петровска Мојсовска – социјален работник, Центар за поддршка на згрижувачки семејства – ДД 11 октомври – Скопје
  27. Ана Панчева – социјален работник, Центар за поддршка на згрижувачки семејства – ДД 11 октомври – Скопје
  28. Фросина Илијевска – психолог, ПУСЗ Идила Терзиева
  29. Кирил Тројачанец – психолог, ПУСЗ Терзиева
  30. Хазиз Чупи – социјален работник, ЈУМЦСР на град Скопје
  31. Гезиме Рака – социјален работник, ЈУМЦСР на град Скопје
  32. Славица Пешевска Здравеска – социјален работник, ЈУМЦСР на град Скопје
  33. Емел Сулиман – социјален работник, ЈУМЦСР на град Скопје
  34. Милихате Абдули – психолог, ЈУМЦСР Гостивар
  35. Кристина Кукунешоска Мангоска – психолог, ЈУМЦСР Струга
  36. Величе Ристова – психолог, Црвен Крст на РСМ – Струмица
  37. Радица Димоска – социјален работник, Црвен Крст на РСМ- Кичево
  38. Ана Божиноска – логопед, Црвен Крст на РСМ- Кичево
  39. Даниела Вељановска – социјален работник, Црвен Крст на РСМ- Охрид
  40. Ранко Раткушиноски – психолог, Црвен Крст на РСМ- Охрид
  41. Трајанка Митрева – социјален работник, Црвен Крст на РСМ- Кавадарци