02 3230-401 juzsd-sk@mtsp.gov.mk

24.11.2021 година Среда

 ( 1 група)

  1. Катерина Бековска–Стојковска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје 09:00
  2. Билјана Невчева – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                09:20
  3. Жанета Николовска- психолог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                                09:40
  4. Љупчо Зафировски – правник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                                 10:00
  5. Давор Миноски – педагог, ЈУ МЦСР Македонски Брод                                                   10:20
  6. Биљана Ѓорѓиева – психолог, ЈУ ЦСР Виница                                                                     10:40
  7. Тина Фиданска – психолог, ЈУ ЦСР Валандово                                                                  11:00
  8. Грозданка Миловски – социјален работник, ЈУ МЦСР Берово                                      12:00
  9. Анета Томева – социјален работник, ЈУ ЦСР Пробиштип                                              12:20
  10. Кристина Пановска – педагог, ЈУ ЦСР Пробиштип                                                          12:40
  11. Анита Жаку Мустафа – психолог, ЈУ МЦСР Струга                                                          13:00
  12. Даниела Несторова – педагог, ЈУ МЦСР Струга                                                               13:20
  13. Весна Кузева – Чолакова – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                13:40
  14. Даниела Зафирова – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                            14:00
  15. Данче Ацева – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                                         14:20

 

( 2 група)

  1. Ивана Лазаревска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово                               09:00
  2. Даниела Младеновска Спасовски – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово 09:20
  3. Тања Георгиевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово                               09:40
  4. Нада Трајкова – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                              10:00
  5. Габриела Јаневска Гијовска – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                    10:20
  6. Миле Велковски – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                         10:40
  7. Дијана Панзова социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                            11:00                                    
  8. Фросина Васкова – социјален работник, ЈУ МЦСР Струмица                                 12:00
  9. Ружица Насковска – правник, ЈУ МЦСР Струмица                                                  12:20
  10. Кирил Поп Трајков – социјален работник, ЈУ МЦСР Струмица                             12:40
  11. Ружица Маткова Гоцева – социјален работник, ЈУ МЦСР Струмица                   13:00
  12. Биљана Петровиќ – психолог, ЈУ МЦСР Струмица                                                   13:20
  13. Љупка Љубиновска – психолог, ЈУ МЦСР на град Скопје                                        13:40
  14. Хатиџе Демири – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                          14:00
  15. Бети Живадиновиќ – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                   14:20
  16. Елена Петрушевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово                            14:40
  17. Марија Милановска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово                            15:00
  18. Милена Симоновска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово                           15:20

 

 

 

 

25.11.2021 година Четврток

(1 група)

 

  1. Мери Ганиевска – психолог, ЈУ ЦСР Ресен                                               09:00
  2. Селфие Мехмети – правник, ЈУ ЦСР Ресен                                               09:20
  3. Весна Стојчевска – социјален работник, ЈУ ЦСР Ресен                          09:40
  4. Златка Соколова – социјален работник, ЈУ МЦСР Кочани                  10:00
  5. Радица Лефкова – правник, ЈУ МЦСР Кочани                                        10:20
  6. Васка Анастасова – психолог, ЈУ МЦСР Кочани                                     10:40
  7. Жана Донева – социјален работник, ЈУ МЦСР Кочани                         11:00
  8. Сашка Карајанова – психолог, ЈУ МЦСР Гевгелија                               12:00
  9. Софија Ручкоманова – педагог, ЈУ МЦСР Гевгелија                             12:20
  10. Гордана Кожухарова – социјален работник , ЈУ МЦСР Штип            12:40
  11. Викторија Папарова – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип             13:00
  12. Виктор Горгиевски – педагог, ЈУ МЦСР Штип                                      13:20
  13. Наталија Панова – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип                   13:40
  14. Смилка Илиеска – социјален работник, ЈУ МЦСР Прилеп                14:00
  15. Михаела Варошаноска – социјален работник, ЈУ МЦСР Прилеп     14:20
  16. Каролина Јосифоска – педагог, ЈУ МЦСР Прилеп                               14:40
  17. Татјана Атанасова – социјален работник, ЈУ МЦСР на град Скопје 15:00

 

 (2 група)

 

  1. Наташа Ѓеоргиевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола           09:00
  2. Елена Дуковска Димовска – педагог, ЈУ МЦСР Битола                       09:20
  3. Даниела Стерјева – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола                 09:40
  4. Снежана Димовска – педагог, ЈУ МЦСР Битола                                     10:00
  5. Илинка Ристевска – психолог , ЈУ МЦСР Битола                                    10:20
  6. Ирена Арсова – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип                           10:40
  7. Весна Панов – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип                             11:00
  8. Зорица Богданова – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип                  12:00
  9. Марика Чанева – правник, ЈУ МЦСР Штип                                            12:20
  10. Верица Мазгански – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип                  12:40
  11. Гордана Велјаноска – педагог, ЈУ МЦСР Прилеп                                  13:00
  12. Снежана Јованоска – социјален работник, ЈУ МЦСР Прилеп           13:20
  13. Маријана Ѓорѓиевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Прилеп       13:40
  14. Гордана Србиноска – психолог, ЈУ ЦСР Кичево                                   14:00
  15. Стојан Грујоски – социјален работник, ЈУ ЦСР Кичево                       14:20
  16. Снежана Младенова – социјален работник, ЈУ МЦСР Кавадарци  14:40
  17. Ленча Тодоровска – педагог, ЈУ МЦСР Кавадарци                              15:00
  18. Мирослава Илиевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово   15:20

 

 

26.11.2021 Петок

(1 група)

  1. Кристина Велеска – социјален работник, ЈУ МЦСР Македонски Брод               09:00
  2. Магдалена Николовска Стоименова – социјален работник, ЈУ ЦСР Виница   09:20
  3. Драги Ѓеоргиев – социјален работник, ЈУ ЦСР Валандово                                      09:40
  4. Маре Коловска – социјален работник, ЈУ МЦСР Берово                                          10:00
  5. Лилјана Бојчовска – социјален работник, ЈУ МЦСР Берово                                   10:20
  6. Ленче Михајловска – педагог, ЈУ ЦСР Пробиштип                                                   10:40
  7. Емилија Заревска – психолог, ЈУ ЦСР Пробиштип                                                   11:00
  8. Мирослава Сеневска – психолог, ЈУ ЦСР Пробиштип                                              12:00
  9. Весна Аврамовска Лазеска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје     12:20
  10. Валентина Бошковска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје             12:40
  11. Мирјана Геговска-Грујоска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје   13:00
  12. Мери Лазарова – психолог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                             13:20         
  13. Ангелина Давчевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                  13:40
  14. Благој Костов – педагог, ЈУ МЦСР Велес                                                                      14:00
  15. Весна Лазароска Прентоска – социјален работник, ЈУ МЦСР Струга                 14:20
  16. Мугни Далипи – правник, ЈУ МЦСР Струга                                                                14:40

 

( 2 група)

 

  1. Марија Ристеска – педагог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                             09:00
  2. Туника Радиќ Папацафа – педагог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                              09:20
  3. Атина Тасевска – педагог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                               09:40
  4. Бисерка Цикарска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                   10:00
  5. Оливер Бошковски-социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                   10:20
  6. Жанина Петров – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                        10:40
  7. Јана Поп Илиева – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                     11:00
  8. Надица Стоименова Георгиевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево   12:00
  9. Маја Димитрова – Златковска – социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево        12:20
  10. Влатко Митев – социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево                                       12:40
  11. Вецка Гоцевски – социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево                                    13:00
  12. Магдалена Веселиноска – социјален работник, ЈУ МЦСР Тетово                       13:20
  13. Марија Исаевска Ристовска – социјален работник, ЈУ МЦСР Тетово                13:40
  14. Александра Анѓелкоска – социјален работник, ЈУ МЦСР Тетово                       14:00
  15. Сузана Костадинова – социјален работник, ЈУ ЦСР Виница                                14:20
  16. Лидија Ѓуров – правник, ЈУ ЦСР Виница                                                                   14:40
  17. Мизејен Мавмудоски – правник, ЈУ МЦСР Охрид                                                  15:00

 

29.11.2021 Понеделник

( 1 група)

 

  1. Александра Радевска Кадинска – социјален работник, ЈУ ЦСР Ресен                09:00
  2. Васка Доновска Чоневска – правник, ЈУ ЦСР Ресен                                                 09:20
  3. Маја Мушаревска – педагог, ЈУ ЦСР Ресен                                                                 09:40
  4. Зага Андонова – социјален работник, ЈУ МЦСР Кочани                                         10:00
  5. Фимка Андонова – правник, ЈУ МЦСР Кочани                                                          10:20
  6. Марија Гицова – социјален работник , ЈУ МЦСР Кочани                                        10:40
  7. Васка Јанчев – правник, ЈУ МЦСР Гевгелија                                                              11:00
  8. Менче Јанчева – социјален работник, ЈУ МЦСР Гевгелија                                     12:00
  9. Соња Колевска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово                                     12:20
  10. Гордана Липковска Анастасова – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово      12:40
  11. Елизабета Талеска – педагог, ЈУ МЦСР Битола                                                          13:00
  12. Загорка Димовска – педагог, ЈУ МЦСР Битола                                                          13:20
  13. Констандина Иванова – психолог, ЈУ МЦСР Битола                                               13:40
  14. Билјана Нацковска Вељковиќ – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола            14:00
  15. Даниела Наумова – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола                                    14:20
  16. Стефанка Ќирковиќ – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                14:40

 

(2 група)

 

  1. Васка Ризова – педагог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                                          09:00
  2. Гордана Саздова – психолог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                                 09:20
  3. Габриела Кркачева – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                         09:40
  4. Тања Илиевска Велковска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје            10:00
  5. Марина Костадиновска Китоска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје 10:20
  6. Ирена Димитровска Ангеловска –психолог, ЈУ МЦСР Делчево                                   10:40
  7. Ивона Стојковска- социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево                                            11:00                                 
  8. Славица Димитрова – социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево                                       12:00
  9. Марија Симова – психолог, ЈУ МЦСР Делчево                                                                     12:20
  10. Хатиџе Исљами – психолог, ЈУ МЦСР Тетово                                                                     12:40
  11. Зура Етеми – педагог, ЈУ МЦСР Тетово                                                                                 13:00
  12. Хедије Алији – психолог, ЈУ МЦСР Тетово                                                                          13:20
  13. Саније Мемети – педагог, ЈУ МЦСР Тетово                                                                          13:40
  14. Ѓурѓица Новеска – социјален работник, ЈУ МЦСР Тетово                                               14:00
  15. Григорије Стојановски – социјален работник, ЈУ МЦСР Тетово                                   14:20
  16. Радмила Кевереска – социјален работник, ЈУ МЦСР Охрид                                          14:40
  17. Мира Врангаловска – социјален работник, ЈУ МЦСР Охрид                                         15:00
  18. Снежана Толевска Митаноска – психолог, ЈУ МЦСР Охрид                                        15:20

 

 

30.11.2021 Вторник

( 1 група)

 

  1. Татјана Даневска – социјален работник, ЈУ МЦСР Свети Николе 09:00
  2. Наташа Ѓорчев – психолог, ЈУ МЦСР Свети Николе                               09:20
  3. Новица Митевски – социјален работник, ЈУ МЦСР Свети Николе 09:40
  4. Љупче Ѓорѓиеска – социјален работник, ЈУ ЦСР Крушево                10:00
  5. Василка Чавкароска – педагог, ЈУ ЦСР Крушево                               10:20
  6. Зорица Ѓорѓиева – психолог, ЈУ МЦСР Неготино                               10:40
  7. Весна Стојановска – психолог, ЈУ МЦСР Неготино                11:00
  8. Билјана Џолева – социјален работник, ЈУ МЦСР Струмица                             12:00
  9. Јулијана Ментинова – социјален работник, ЈУ МЦСР Струмица 12:20
  10. Петранка Костуранова – социјален работник, ЈУ МЦСР Струмица 12:40
  11. Тања Милева – психолог, ЈУ МЦСР Штип                                              13:00
  12. Татјана Вељковиќ – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип                13:20
  13. Љупка Богатиновска – социјален работник, ЈУ МЦСР Штип 13:40
  14. Демирша Османов – правник, ЈУ МЦСР Штип                14:00
  15. Ката Стефановска – социјален работник, ЈУ ЦСР Кратово                14:20
  16. Лиле Мишевска – социјален работник, ЈУ ЦСР Кратово                14:40
  17. Анита Крстевска Стефанова – педагог, ЈУ ЦСР Кратово                15:00
  18. Газаљ Метлику – правник, ЈУМЦСР Битола                                              15:20

 

01.12.2021 Среда

( 1 група)

 

  1. Андријана Кукулева – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                 09:00
  2. Златко Пановски – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                 09:20
  3. Десанка Мирчева – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                                 09:40
  4. Тодорка Филиповска – социјален работник, ЈУ МЦСР Велес                  10:00
  5. Елизабета Ангеловска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово                  10:20
  6. Хамиде Бајрами – психолог, ЈУ МЦСР Куманово                                                10:40
  7. Виолета Михајловска Петковска – социјален работник, ЈУ МЦСР Куманово11:00
  8. Андријана Огњановска – педагог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                 12:00
  9. Софија Ѓорова социјален работник         ЈУ МЦСР на Град Скопје                                12:20
  10. Весна Илиева – правник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                                12:40
  11. Верица Делева – социјален работник , ЈУ МЦСР на Град Скопје                             13:00
  12. Тања Тодорова Илиевски – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје   13:20
  13. Никола Пејоски – правник, ЈУ ЦСР Кичево                                                               13:40
  14. Агрон Османи – педагог, ЈУ ЦСР Кичево 14:00
  15. Весна Јовевска Тривиќ – социјален работник, ЈУ ЦСР Кичево                14:20
  16. Гордана Анѓушева – педагог, ЈУ МЦСР Кавадарци                                              14:40
  17. Сузана Димкова – социјален работник, ЈУ МЦСР Кавадарци                15:00

 

( 2 група )

 

  1. Анета Апчева – педагог, ЈУ МЦСР на Град Скопје 09:00
  2. Сузана Гркова – психолог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                                                    09:20
  3. Соња Ангелова – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје 09:40
  4. Благица Качанска – педагог, ЈУ МЦСР на Град Скопје 10:00
  5. Мирјана Трпеска – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје 10:20
  6. Слаѓана Стојаноска – психолог, ЈУ МЦСР на Град Скопје                10:40
  7. Гордана Атанасова – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                11:00
  8. Билјана Петрушева – правник, ЈУ МЦСР на Град Скопје                               12:00
  9. Мери Андонова – правник, ЈУ МЦСР Штип                                                             12:20
  10. Наташа Христовска – социјален работник, ЈУ МЦСР Охрид                12:40
  11. Горан Поп Марков – социјален работник, ЈУ МЦСР Охрид 13:00
  12. Неим Сулејман – правник, ЈУ МЦСР Охрид                                                             13:20
  13. Магдалена Тасеска – социјален работник, ЈУ МЦСР Охрид                13:40
  14. Анита Ѓероска Божиновска – педагог, ЈУ МЦСР Охрид                               14:00
  15. Александра Новоселски – правник, ЈУ МЦСР Делчево                14:20
  16. Александра Трајановска – социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево                14:40
  17. Душко Михаиловски – социјален работник, ЈУ МЦСР Делчево                15:00
  18. Ангелина Миткова – социјален работник, ЈУ МЦСР на Град Скопје 15:20

 

02.12.2021 Четврток

( 1 група)

  1. Тање Тренкоска Алексоска – правник, ЈУ МЦСР Прилеп 09:00
  2. Сузана Митровска – психолог , ЈУ МЦСР  Куманово                                                  09:20
  3. Сузана Вељановска – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола 09:40
  4. Моника Џуровска – правник, ЈУ МЦСР Битола 10:00
  5. Марија Мисирлиевска Мијоска – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола 10:20
  6. Томе Цветковски – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола 10:40
  7. Дуди Јаја – социјален работник, ЈУ МЦСР Битола 11:00
  8. Љубомир Арсовски – психолог, ЈУ ЦСР Кратово 12:00
  9. Горан Цветковски – социјален работник, ЈУ ЦСР Кратово 12:20
  10. Милка Павловска – психолог, ЈУ ЦСР Кратово 12:40
  11. Живка Талевска – социјален работник, ЈУ ЦСР Крушево 13:00
  12. Христо Бојчиноски – педагог, ЈУ ЦСР Крушево 13:20
  13. Тања Лозевски – социјален работник, ЈУ МЦСР Неготино 13:40
  14. Павлинка Волкановска Атанасовска – социјален работник, ЈУ МЦСР Неготино 14:00
  15. Марија Манасова –Коцева – социјален работник, ЈУ МЦСР Свети Николе              14:20
  16. Ленче Станковиќ – социјален работник, ЈУ МЦСР Свети Николе              14:40
  17. Даница Дукас – социјален работник, ЈУ МЦСР Свети Николе              15:00
  18. Руска Митрова – социјален работник, ЈУ МЦСР Гевгелија              15:20